Všechno dobře dopadne, jen se nesmíme bát

Je pravdou, že se letadlem prozatím necestuje stejně tak jako autobusem nebo automobilem, ale je vcelku možné, že časem to bude běžná doprava, kdo ví, jakým směrem se pokrok hne kupředu. Nebylo by to ale nic divného, protože když vidíme, jak začíná silně houstnout provoz a lidé jsou na silnicích pomalu nebezpeční sami sobě, ačkoliv nikdy nic neuspěchají, tak je i možné že to někdy v budoucnosti povede ke změně. Letu jako takového se obává hodně lidí. Strach z výšek, případné historky, že se zhroutí letadlo a další jobovky tomu ve skutečnosti moc nepřidávají. Přesto let letadlem patří mezi skutečně bezpečnou dopravu především rychlou. V dnešní době se nedá ani mluvit o drahé, jelikož i ceny se staly celkem přijatelnými, díky rozličným společnostem. Letenky se dají zakoupit i výhodně měsíce dopředu nebo v různých akčních nabídkách.

stávka

Mohou ale nastat problémy

To samozřejmě mohou, ale úplně stejné jako kdekoliv jinde. Mezi asi velmi nepříjemné problémy patří zpoždění letu nebo stávky a další případné komplikace. Naštěstí existuje kompenzace, což je na druhou stranu skutečně dobrá věc. Již jen nepříjemnosti, že se například na čas nedostaneme, kam potřebujeme, tak je vcelku nemilá situace. Kompenzaci za zpožděný let a to ve stanovené délce 3 hodin, případně zrušený a je jedno z jakého důvodu, může získat samozřejmě každý, kdo se o ni přihlásí a bude mít na ni nárok. Mnohdy to ale není tak jednoduché.

letištní hala

Například další plánovaná stávka Ryanair 28.9, seznam ohrožených letů je sice zveřejněn, ale nic nemění na skutečnosti, že mají proběhnout, je jednou ze situací, kdy cestující budou mít národ na odškodnění. Sice společnost upozorňuje, ať s tím nikdo nepočítá, že by něco dostal, ale zákon je zákon. A kdo jej nechce plnit, tak se musí za lidi někdo postavit. Naštěstí i zde se dá bez problémů obrátit na specialisty, kteří si u soudu poradí a ten kdo byl poškozen, dostane, co mu náleží. Pravidla platí pro každého stejně a není ani tato společnost nějakou výjimkou na planetě.