Vkusný doplněk zahrady

Pokud je potřeba vypíchnout jedinou věc, kterou je nutné, abyste jako majitelé bazénu dělali, určitě to bude udržování bazénové vody v perfektní čistotě. Bakterie a různí cizopasníci vám totiž během plavání mohou nejen poškodit vaše pokožku, ale v mnoha případech jsou schopni narušit i váš zažívací trakt. Proto je dobré používat dezinfekce, které je zahubí. Do vody se tyto bakterie dostávají i díky pevným nečistotám, které může do bazénu zanést vítr nebo dokonce i vy sami, pokud se před koupání důkladně neosprchujete.

sprcha

Hlavní je hygiena

Sprchovat se můžete klidně i doma a pak do bazénu dojít, ale to je moc komplikované, zvláště, pokud chce jít plavat najednou více lidí. A proto existují bazénové sprchy, které tento problém řeší. Dají se nainstalovat prakticky kamkoliv a nejlépe je situovat sprchu do těsné blízkosti bazénu. Tak nebudete muset vážit dlouhou cestu a riskovat, že se během ní zašpiníte. Sprchu byste měli používat pokaždé nejen před koupáním, ale také i po něm. Zvláště to platí pro jedince, kteří preferují dezinfekci v podobě chlóru, který může na kůži po delší době působit negativně. Vlastní zahradní sprchový koutek si můžete vytvořit i přesto, že bazén nevlastníte. Trochu se zvlažit například po okopávání záhonů nebo sekání trávy rozhodně nikdy neuškodí, zvláště pak v parném létě .

zahradní sprcha

Dekorace

Zahradní sprchy si lidé pořizují primárně kvůli jejich praktičnosti. Mnohé modely však vynikají i hezký designem. Mohu tak tvořit další typ dekorace do zahrady. Jinak se jedná o poměrně levná zařízení, jejichž cena se pohybuje od několika stokorun až po pár tisíc. Záleží hlavně na značce a na použitém materiálu. Vzhledem k tomu, že jsou sprchy do zahrady poháněny slunečními paprsky, nemusíte se bát, že byste je museli napájet z jiných zdrojů. V letních měsících fungují zcela soběstačně a v době, kdy venku už panuje zima, už se zpravidla nepoužívají.