Víte, jak při úklidu využít obyčejnou kuchyňskou sůl?

Už pohádka Sůl nad zlato nás naučila, že sůl je užitečnější než všechno zlato a démanty světa. Dnes už však víme, že sůl dokáže být dobrý sluha, ale i zlý pán. Kdy pokud má tělo soli nadbytek, můžeme si snadno přivodit vysoký tlak. Většina z nás používá sůl k dochucování nejrůznějších pokrmů, ale použít se dá i při úklidu, kdy zastane mnoho čisticích prostředků. Vyzkoušejte tyto triky a uvidíte, že si vás schopnosti soli překvapí.
 Kuchyňská sůl
·         Prostředek na vyčištění skvrn
Snad každá hospodyňka sáhne po slánce jako první záchranu při rozlití vína. Sůl ale stejně dobře působí na skvrny od kávy nebo čaje. Na čerstvou skvrnu rychle přehoďte utěrku, která vysaje přebytečnou tekutinu, a posléze jí zasypte solí. Potom nechte působit asi hodinu a pečlivě vysajte vysavačem. To však platí pouze na čerstvě rozlitou tekutinu, pokud jí necháme zaschnout, sůl už tady nic nezmůže.
 
·         Nepříjemný zápach dřevěného prkénka
V dřevěném prkýnku se usazují nejrůznější bakterie ze syrového masa, zápach způsobený krájením cibule nebo česneku. Na prkénko nasypte pořádnou vrstvu soli a za pomocí citronu ho pořádně vydrhněte. Prkénko bude zase jako nové.
 
·         Když spadne vajíčko na zem
Pokud už vám někdy nedopatřením spadlo vajíčko na zem, víte, jak je složité ho sebrat. Ale pokud ho posypete solí, vejce se snadno zatáhne a půjde daleko lépe setřít.
 
·         Lepivé těsto
Zbytky těsta mohou snadno zůstat na válu a zatvrdnout tak, že nepomůže ani drátěnka a ta nejhrubší síla. Pokud ale lepkavá místa nejprve posolíte, půjde vám odstranění těsta jedna radost.
 
·         Zatočí i s připáleninami
Nechte se vám drhnout hrnec, na kterém zůstala připálenina od oběda? Stačí dno posypat solí, zalít horkou vodou a nechat pár minut působit.
 Rozsypaná solnička
·         Zmrzlina nebo studený nápoj během chvilku
Věděli jste, že sůl a led spolu dobře reagují? Připravte si led, do kterého nasypete pár lžic soli. Pak už stačí do takto připravené misky uložit na vychlazení nápoje nebo misku se smetanou a ovocem a během chvilky máte připravené chladivé osvěžení nebo chutnou mraženou pochoutku.