Usnadněte si život se suchým zipem

Také máte nepořádek pod psacím stolem

Lidé, kteří se snaží být ve všem precizní, a mohou jít příkladem ostatním, jak mít doma pořádek a žít v čistotě, se mohou sami dostat do prekérní situace v okamžiku, kdy opomenou situaci pod psacím stolem. Mnohem jednodušší by to bývalo za socialismu, kdy v té době prakticky neexistovaly osobní počítače, a kdy na psacím stole ležel zpravidla pouze kalendář, diář či zápisník, psací potřeby, několik knih a případně váza s květinami či květináče s pokojovými rostlinami.

pásek na suchý zip

Pod stolem mohl být perfektní pořádek, protože se pod ním neválely žádné kabely, možná snad jen přívodní kablík od lampičky a prodlužovací šňůra.

A dnes? Pod stolem se běžně povalují nabíječky na mobil, přívodní kabely k notebooku, k monitoru, kablík k externímu disku, USB prodloužení ke klávesnici, kablík USB od Hubu k externí webkameře, připojovací UTP kabel od routeru, napájecí kabely k tiskárně, propojovací kabel k tiskárně, a tato kabelová spleť není jen vaší dobrou vizitkou, ale může být i zdrojem nebezpečného požáru. Skřípnuté kabely pod nohou židle, pod stolem, komodou, skříní nebo postelí se mohou zkratovat a elektrický oblouk pak může zažehnout plamínek v blízkosti nějakého hořlavého materiálu.

bodlák - princip suchého zipu

Mějte proto v kabeláži pod stolem i v jiných místech pořádek.

Nepoužívejte stahovací pásky – tenké plastové stahovací pásky raději nepoužívejte, jednak jsou na jedno použití, a pak jsou příliš tenké a mohou nevhodně svinutý kabel spíše poškodit. Mnohem lepší je pásek na suchý zip. Dostatečně široký, aby smotanému kabelu neublížil. Pásek můžete kdykoli odepnout, přesunout o kus dál nebo jinam a hlavně je velice levný, takže váš rodinný rozpočet to ani nepozná. Výhodou spoje suchého zipu je také to, že se samočinně nerozlepí, nevadí mu ani vyšší vlhkost, ani voda, má extrémně dlouhou životnost a můžete jej použít i na cokoli jiného a kdekoli jinde.