Účto, účto, účetnictví

Nedávno proběhla tiskem zpráva, jak nějaký podnikatel zapsal do daňového přiznání poštovní směrovací číslo do špatné kolonky. Výsledkem byl postih ze strany Finančního úřadu. Držte se. Za tento triviální omyl, který neměl vůbec žádný vliv na výšku daní, byla vyměřena pokuta ve výši 50 tisíc korun! Chybná kolonka a prásk. Pro malou firmu skoro likvidace. O důvod víc svěřit své účetnictví do rukou někoho, kdo se v tom vyzná a takových chyb se s největší pravděpodobností nedopustí.

Ach ty daně

Účetnictví v Praze realizuje spolehlivě například JK Credit společnost s ručením omezeným. Tato společnost je připravena se ujmout všech záležitostí, které mají společnost s ekonomikou vaší firmy. Bude evidovat vaše příjmy výdaje. Bude realizovat skladovou evidenci. Zajistí povinné pravidelné platby a bude dohlížet nad vašimi pohledávkami. Díky těmto činnostem bude mít společnost JK Credit společnost s ručením omezeným perfektní přehled o ekonomickém chodu vaší firmy. Nejenže tak vás bude informovat o reálnou cash flow, ale bude mít dostatečné podklady pro výstupy směrem k daňovým povinnostem. A to je další zisk spolupráce s účetní firmou. Všechny daňové přiznání budete jen podepisovat. Vše bude správně propočítáno, daně odvedeny.

Vše dle zákonů

Co se týče případných zaměstnanců. Což je další účetní zátěž pro malé a střední firmy. Každý zaměstnanec musí být řádně přihlášen k zdravotnímu i sociálnímu pojištění. Každému zaměstnanci musí být vedena důchodová evidence. Zaměstnanci s nějakým tím škraloupem, tedy exekucemi, musí být vedeni ve speciálním režimu povinných srážek ze mzdy, což samozřejmě mzdovou problematiku ještě komplikuje. Přidává se rovněž komunikace s jednotlivými exekutorskými úřady a podobně. Účetní firma zaměstnancům na konci zaměstnaneckého poměru vydává zápočtové listy. To vše opět bude řešit účetní firma. A to je obrovský benefit spolupráce s ní.