Sůl do jídla i koupele

Je mnoho studií, které zkoumají, zda potřebujeme nebo zdali nám škodí sůl. Pravda je jako vždy někde uprostřed. Sůl potřebujeme a bez soli to nejde, ale pokud konzumujeme potraviny s vysokým obsahem soli dlouhodobě, poškozujeme si zdraví, protože sůl zatěžuje náš kardiovaskulární systém.

Co je ale jednoznačně prokázáno, je pozitivní vliv soli na naši pokožku.

Máte kožní problémy? Kožní lékař vám poradí, ať jedete v létě k moři a pokud na to finančně máte, tak i dvakrát ročně. Vliv mořské soli, nebo ještě lépe soli z Mrtvého moře, je jednoznačně prokázaný a sami se na vlastní kůži o tom můžete přesvědčit. Ale ne každý si může dovolit jezdit k moři, a ne každému pomůže jen jednou ročně dovolená u moře, proto hledá další možnosti, jak své kůži ulevit.

sůl

Je tu možnost navštěvovat bazény se slanou vodou. Není jich moc, přece jen akvaparky jsou primárně určené k zábavě dětí, a protože při zábavě si bohužel někdy loknou vody, ta slaná by jim moc nechutnala. Ale menší slané bazény se dají najít v rámci lázeňských služeb nebo i v menších bazénech v hotelových resortech.

Další možností je pořídit si vlastní bazén s mořskou solí, tedy slaný bazén. Sehnat mořskou sůl do bazénu chlorito.cz, to problém není, ale problém je, že sůl značně urychluje korozi, ani nerezový žebřík neodolá, a tak je třeba už při stavbě bazénu a výběru materiálu, počítat se tím, že budeme používat mořskou sůl. Nicméně, není to nemožné takovýto bazén si pořídit.

sůl

No a jaká je nejlevnější možnost? Napustit si plnou vanu a přidat sůl do ní. Sůl bude působit nejen na pokožku, ale uvolní celé naše tělo a navodí klidný stav mysli. Navíc můžete použít i vonné soli, a to už je čistě relaxační záležitost. Sůl je nad zlato, jak se říkalo v pohádce, ale tu do jídla používejme střídmě a dopřávejme si tu do vany. Naše tělo to jistě ocení.