Starší dítě a bazén? Žádný problém!

V mnoha diskuzích se stále častěji objevuje názor, že dnešní generace jen vysedává u mobilu, tabletu či počítače a ven ji jen tak něco nevyžene. Nemusí to ale být tak úplně pravda. Třeba jen děti nemají dostatek nápadů na svoje vyžití. A pokud se vaše dítě vyloženě nestraní pohybu, může být právě sport sázkou na jistotu. A nakonec, můžete zkusit stále populárnější plavání, které třeba právě vašemu dítěti přinese do života nový a kvalitní koníček. Říkáte ale, že vaše dítě plavat neumí a rozhodně jej tedy jen tak nemůžete poslat do kroužku, který je na plavání zaměřen?

Dívka plavecké brýle

Pokud pomineme existenci kroužků a zájmových útvarů zaměřených právě na to, aby se jedinec plavat naučil, můžete se do toho pustit vy sami. Jak na to? Možná si ještě pamatujete chvíle strávené s miminkem v bazénu ve velmi oblíbeném plavání s dětmi. Jestliže se rozhodnete učit plavat starší dítě, nejprve se samozřejmě musíte zaměřit na vytvoření dobrého vztahu k vodě, protože bez toho se rozhodně nikam neposunete a dítě při prvním sklouznutí třeba jen pár centimetrů pod hladinu může začít trpět okamžitým odporem k tomuto vodnímu sportu. Jak je asi pro většinu rodičů jasné, první pokusy o udržení se na hladině nebudou vypadat vůbec elegantně a možná se spíš stane, že vaše dítě nebude ani tolik plavat, jako spíše cákat vodu všude okolo.

Chlapec v bazénu

Pokud nechcete tedy tímto chováním obtěžovat ostatní, plavecky zdatnější jedince na veřejném koupališti a vlastníte bazén https://www.bazenygluc.cz/, máte prakticky vyhráno. Nejlepší je začít plavat s rukávky, ve kterých s každým dalším cvičením vypouštíte trochu vzduchu, aby se dítě udrželo na hladině nakonec i bez nich. Nezapomínejte, že děti jsou děti. Zvolte tedy pro začátky plavání, pokud možno hravý přístup a i když někdy budete ztrácet hlavu, zachovejte klid. Při troše snahy totiž máte šanci, že vaše dítě se plavat naučí.