Správa vlastní nemovitosti

Vlastnění nemovitosti je velká povinnost, protože se o ní musíme dobře starat, aby neztrácela na hodnotě. Správu za nás může zařídit profesionální firma.

Správa vlastní nemovitosti

Rodinný dům

Tuto nemovitost si nejčastěji lidé kupují za účelem, že tu budou bydlet, takže jsou vlastníky, a pro se o něj taky starají. Oči musíme mít otevřené už při prohlídce před nákupem, protože taková špatná střecha znamená hodně tučnou investici. Skrytých vad může být hned několik, a proto je nejlepší jít i s někým, kdo tomu rozumí, což nám může ušetřit opravdu velké peníze. Jakmile je už dům náš, tak bychom se o něj měli patřičně starat, abychom tu mohli spokojeně bydlet a nemovitost neztrácela na ceně.

nákup domu

Kromě střechy, která je důležitá, aby dovnitř nezatékalo se musíme starat o řadu dalších věcí. Třeba takový kotel a komín musí mít revizi, která je důležitá hlavně kvůli bezpečnosti. Před samotnou topnou sezónou také zkontrolujte kompletně celý systém topení. Ani taková výmalba a řada dalších věcí nevydrží věčně, přičemž se musíme věnovat i úklidu. Dáváte pozorně na finance, abychom nemuseli řešit různé nezaplacené poplatky.

Panelový dům

Zde už je poměrová situace mnohem náročnější, protože někdo může být majitel jiný bydlet na pronájem, a ještě k tomu jsou tu různé společenskou prostory. Majitel může být sice jeden, ale většinou bývá nějaký společný fond, kam přispívá každý vlastník bytové jednotky. Z těchto peněz se potom platí třeba úklid, údržba a tak dále. U větších akci, jako je stavba nového výtahu se konají schůze, kde se jedná a hlasuje, aby obyvatelé panelového domu mohli rozhodovat o tom, jak to v něm bude vypadat a kam půjdou jejich peníze.

panelový dům

O tuhle kompletní správu se nemusí starat majitel, protože ji může svěřit správě nemovitostí Brno střed, která se o všechno postará. Vše je zcela legální, protože tato služba je dána v zákoně. Majitel o nic nepřijde, protože se dále konají formální schůze, vede se účetnictví s administrativou a pravidelně jsou ukazovány přehledy, abyste měli jistotu, že firma se o nemovitost stará dobře a ta jen vzkvétá.