Sídlo, ve kterém si nesednete

Virtuální sídlo je vychytávka, která mnohým podnikajícím osobám doslova vytrhne onen pověstný trn z paty. Ať již se jedná o fyzické osoby, tedy osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), nebo o právnické osoby jako například společnosti s ručením omezeným. Pronájmem virtuálního sídla v Ostravě a nejen tam, tyto podnikající osoby totiž mohou splnit zákonnou podmínku pro realizaci svého podnikání. Získají adresu provozovny, či adresu sídla. Tyto adresy jsou nezbytné pro vydání Živnostenského oprávnění či pro zápis společnosti s ručením omezeným do Obchodního rejstříku.

Dobře počítejte

Jak to funguje? Jednoduše. Stačí si dohodnout setkání, prodiskutovat podmínky a podepsat smlouvu, která je závazkem z vaší strany, že určitou dobu budete sídlo využívat. Podle délky, na kterou kontrakt uzavřete, se pak odvíjí cena pronájmu virtuálního sídla. Můžete si sídlo zamluvit na dobu půl roku, nebo také na roky tři. Případně si dohodnout individuální časový úsek.

Pro zajímavost. https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dzaj%25C3%25ADmavost Pokud si například dohodnete dobu využívání virtuálního sídla na tři roky, bude měsíční náklad na tuto službu roven ceně například dvou krabiček cigaret, nebo jednoho Heffronu, pokud ho koupíte v akci. A to je docela příjemně překvapivé, pravda?

Konferenční místnost zdarma

A co je dále překvapivé je i to, že krom tabulky s názvem vaší společnosti, která bude umístěna nad vchodem do budovy, získáte i balík různých služeb, které jistě oceníte. Jde například o poštu. Přijde vám dopis. Je zapsán společně s další korespondencí, která vám ten den přišla. Odpoledne vám bude odeslán e-mil, ve kterém je notifikace veškeré přijaté pošty. Očekáváte něco důležitého? I na to se myslí. Vaše dopisy mohou být diskrétně otevřeny a jejich obsah naskenován. Na vaši e-mailovou adresu pak budou skeny poslány ve formátu PDF. Kromě virtuální adresy můžete v budově i zdarma využívat jejich kanceláře a konferenční místnosti. Ale to jej již jen třešnička na dortu.