S.r.o. na prodej

Prodej, respektive možnost koupě společnosti s ručením omezeným, je vítaným krokem pro toho, kdo chce velice rychle, ba přímo okamžitě, začít podnikat. V podstatě stačí jen pár ověřených podpisů a složení ceny společnosti. Zápis do Obchodního rejstříku u Obchodního soudu, sice trvá pár dní, ale to na věci nic nemění.

Nákup společnosti

Jak tedy společnost „sehnat“? Ne, buďte v klidu. Společnost nemusíte nikde pokoutně shánět. Společnosti se vám přímo nabízí. Vyberete si tu svou podle názvu, podle toho, v kterém roce byla zapsána a tím také podle její ceny. Společnosti získávají roky na hodnotě jako víno. Čím jsou starší, tím jsou dražší. To proto, že stáří společnosti jaksi zvyšuje její kreditibilitu. Je to sice prvoplánový pohled, ale funguje. Má se všeobecně za to, že společnost s ručeným omezeným, která funguje třeba tři roky, už něco prožila a pokud stále funguje, je to jistá záruka její zkušeností a schopností.

Nejjistější je si společnost koupit od podnikatelů, kteří se prodejem sro živí. Někteří tyto firmy zkupují, ověří si, že nejsou ničím zatíženy (úvěry, pohledávky) a následně prodají. Častěji se ale prodávají společnosti, které byly založeny přímo za účelem jejich dalšího prodeje. Tyto společnosti mají vše, co od nové společnosti s ručením omezeným očekáváte. Mají název, mají splacený základní kapitál, jsou zapsány v Obchodním rejstříku a jsou přihlášeny také ke všem volným živnostem. Podnikatelské subjekty, které společnosti prodávají, jsou schopny, a často je to součást prodejního servisu, prodávané s.r.o. přihlásit i k potřebným daním, či založit jim účet u banky.

Okamžitý start

Zkrátka, kupující nemá před sebou mnoho povinností. Stačí jen ověřit podpisy na zplnomocnění, zaplatit cenu společnosti a pak již může začít podnikat. Kupující tímto nákupem získává jistotu, že jim zakoupená společnost je takzvaně čistá. Není zatížena viditelnými ani skrytými úvěry, nikde nevázne s platbami za cokoliv a na nového majitele tak nečeká nemilé překvapení ve formě kostlivce ve skříni.