Proč je pravidelná revize elektro instalace tak důležitá?

Není pochyb o tom, že jen málokdo z nás si dovede představit život bez elektřiny. A není divu, narazíme na ni prakticky všude, kam se podíváme. Pohání téměř všechny naše přístroje, a mnoho profesí by bez ní nešlo vůbec vykonávat. A koneckonců, ani doma bychom se bez ní neobešli – nebo si dovedete představit léto bez lednice či mrazáku?

Problém však je, že jako vše ostatní, ani elektrické rozvody nejsou nezničitelné a nevydrží věčně. Často také slyšíme, že se doporučuje nechat provádět pravidelné revize elektro Revize-elektro-revtech.cz instalace v domě. To je něco, co mnoho lidí zanedbává.

elektrikar1

K tomu samozřejmě přispívá fakt, že se nejedná o příliš poruchovou věc. Navíc jsou rozvody uloženy v naprosté většině případů ve zdech, a i zde platí, že sejde z očí, sejde z mysli. K tomu je potřeba připočítat i fakt, že za tyto revize se musí platit, což se také zdaleka ne každému chce.

Ovšem jen málokdo se zamyslí nad tím, co by se vlastně v případě poruchy mohlo stát. Jakému riziku se vlastně vystavujeme, pokud pravidelné prohlídky zanedbáváme?

V první řadě je to samozřejmě úraz elektrickým proudem. Již od mala nám říkali, že s elektřinou není radno si zahrávat, a to z dobrého důvodu. Rozhodně není o co stát, a pokud se to stane osobě se slabším srdcem, může to být dokonce fatální.

elektrikar2

To však není jediné nebezpečí, které nám hrozí. Mnohem častější je vznik požáru. Stačí se jen podívat na zprávy a uvědomit si, kolik požárů bylo způsobeno vadnou elektroinstalací. Je jich skutečně mnoho, a většině z nich by se dalo předejít, kdyby se na poruchu přišlo včas.

I z tohoto důvodu je dobré nezanedbávat pravidelné revize. Ano, budou stát něco peněz, ale věřte, že případné následky by vás stály mnohem, mnohem víc. A vzpamatovat se z nich by trvalo skutečně dlouho. A to je hloupé, když naprosté většině z nich jde tak snadno předejít.