Přestěhujte se na tyto místa, a dostaňte zaplaceno!

Jste v začátcích života, bez závazků a plánujete se usadit? No jo, ale kde brát na pořízení bytu nebo stavbu domu peníze? Tento problém za vás vyřeší na těchto zahraničních místech, kde nejen že nebudete muset za nájem platit, ale dokonce budou platit vám za to, že zde vůbec žijete. Tak sežeňte letenky, zabalte kufry a hurá vstříc novému životu a dobrodružstvím.

Řecký ostrov

Řecko

Neuvěřitelně tyrkysové moře, čistý vítr a dechberoucí východy a západy slunce. To vše nabízí Řecko, konkrétně ostrov Antikythéra. Připadá Vám tento název něčím povědomý? Je to možné! Byl zde totiž nalezen takzvaný první počítač neboli také mechanismus z Antikythéry, který uměl zřejmě předpovídat zatmění Slunce, Měsíce a oběžné dráhy planet. Tento ostrůvek se skalnatým povrchem byste na mapě hledali mezi Krétou a Peloponéským poloostrovem. V současné době zde žije okolo neuvěřitelných 40 obyvatel a turisté zde také moc nezavítají. Aby ostrůvek trochu ožil, vymysleli místní nabízet příchozím, kteří by měli zájem se zde usídlit a vytvořit rodinu, finanční odměnu v hodnotě 500 eur za měsíc (po dobu tří let) plus pozemek. No uznejte sami, nejedná se o poměrně dobrou nabídku?
Italská vesnička

Itálie

 S podobnými problémy se snaží vypořádat i v italském regionu Molise. Od roku 2014 byl zaznamenán opravdu extrémní úbytek obyvatelstva, který zavinilo hlavně stěhování mladých lidí s rodinami do velkých měst, a také malou porodnost. Pokud se vedení tohoto regionu nechtělo s vesničkami rozloučit, muselo vymyslet plán, kterým přibližně 106 napůl opuštěným vesničkám opět vdechne život. Řešením se stalo asi 700 eur měsíčně (také po dobu tří let), jež obdrží nově příchozí obyvatel, který slíbí, že zde začne provozovat podnikatelskou činnost. Může se jednat téměř o cokoliv, co by místní ocenili, a co by zde přitáhlo turisty. Starosta Molise by uvítal cukrárny, pekárny, papírnictví, knihovnu, restauraci, obchod s potravinami, farmářskými výrobky a další podobné nápady.
Švýcarská vesnička

Švýcarsko

Sto kilometrů od známého italského města Milána naleznete malebnou švýcarskou vesničku s názvem Monti Sciaga. Jste-li opravdovým milovníkem krásné přírody, rozhodně byste neměli váhat. Neuvěřitelná panoramata, čistý vzduch, úrodná půda s olivovníky, fíky a dalšími chutnými plodinami. To je jen malý výňatek z toho, co vše tato vesnička nabízí. Nejvíce lákavé jsou ale zdejší domy, které se prodávají za pouhý jeden jediný frank. Ano, skutečně je možná koupě domu za ani ne 30 korun. Menší problém, který je odstraněn jste-li zručným kutilem, je, že jsou domy lehce staršího data a obec má jasnou představu o jejich finálním vzhledu, který bude pasovat ke zdejší architektuře a nenaruší ráz krajiny. Pokud máte ale stále ještě zájem, měli byste si pospíšit, protože v nabídce je celkově pouze 9 domů.