Peníze jsou život

Každý z lidí nevyhnutelně potřebuje mít dostatečné příjmy. To je totiž ten jediný způsob, jak v dnešním světě a dnešní společnosti obstát. Nemít peníze znamená nemít normální podmínky k životu, což člověka poškozuje, a to jak subjektivně, tak i objektivně. Tedy kdo nemá dost peněz, ten se ani necítí dostatečně komfortně, ani není nijak mimořádně dobře vnímán veřejností, svým okolím.

A aby měl každý z nás peníze, musí si je obvykle vydělat. S čímž ale může být problém, protože ne každé zaměstnání vynáší dost na to, aby se příjmy z tohoto pokryly životní náklady našinců. Kdekdo pracuje za pakatel nebo i za vyslovenou almužnu a nemá možnost s tím cokoliv udělat, protože ne pro každého se lukrativnější zaměstnání podaří sehnat.

tři mince

A když si pak někdo nevydělá dost a ocitne se ve finanční tísni? Pak mu může nejednou pomoci už jenom půjčka. Samozřejmě za předpokladu, že aspoň tuto dostane.

Jenže ono není jisté ani to, že se zaboduje byť i jenom s půjčkou. A co pak? Pak je tu pro toho, kdo už je zdánlivě téměř ztracen, aspoň nebankovní americká hypotéka. Což je pomoc v nouzi nejvyšší, kdy už to člověk, který se ocitl v nouzi, vidí pomalu beznadějně. U takovéto hypotéky se totiž zaručuje její řádné splacení zástavou nemovitosti, což dává možnost vyhnout se přehnaně přísnému prověřování příjmů a registrů dlužníků žadatelů.

sta eur

A je logické, že je mezi námi spousta těch, kteří se podobnému prověřování rádi vyhnou. Protože je dost těch, kdo už někdy pochybili, kdo už svou finanční situaci někdy nezvládli, a to jim komplikuje naděje na získání půjčky další. A právě ti mohou nebankovní hypotéce jenom blahořečit. Protože nebýt jí, nepůjčil by jim možná vůbec nikdo. Ale takto se k penězům přece jenom dostanou, a to rychle a výhodně. A to by bylo, aby se pak taková hypotéka nesplatila, na což má dlužník třeba i celých třicet let!