Peněz nemusí být málo

Někdy si my lidé stěžujeme na své finanční poměry, a v Čechách je to dokonce už jakási tradice. Ovšem zatímco si někdy stěžujeme víceméně neopodstatněně, jindy to má důvod. A všichni víme, jaký je ten důvod. Přece ten, že nemáme nejednou tolik peněz, abychom jimi zvládli financovat všechno, co potřebujeme. Nikdo z nás nemá zaručené takové příjmy, jež by mu určitě na všechno stačily, a tak jsou tu jak ti, kdo si stěžovat nemohou, tak i ti, kdo mají skutečně hluboko do kapsy. A někdy dokonce nemají třeba skoro nic.

srovnané euromince

A jak mají žít ti, kdo nemají na svou existenci prostředky, kdo si nemohou koupit nebo financovat všechno, co by potřebovali, a to třeba ani to úplně nejzákladnější? Ti si pochopitelně musí nějaké ty peníze aspoň půjčovat, aby bylo jisté, že třeba neumřou hlady. Což by nemuselo být jenom zažitým slovním obratem, což by mohlo být klidně i skutečností.

Ale je tu jistý problém. A to ten, že banky obvykle nepůjčují jen tak někomu. V bankách stojí jenom o bonitní žadatele, kteří dokážou doložit schopnost půjčené prostředky vrátit, a k těm rozhodně ti, kdo jsou na tom nejhůř, nepatří.

peníze a sejf

A kam se pak mají obrátit ti, které v bance nemilosrdně odmítnou? Kde mají zkusit štěstí ti, kteří mají třeba malé příjmy, záznamy v registrech dlužníků nebo jiné nepříjemné těžkosti? Naštěstí i pro ty tu řešení je. Jmenuje se nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru a má hlavní přednost právě v tom, že se tímto způsobem dostanou k penězům i ti, jimž by nikde jinde nebylo přáno.

U takové nebankovní hypotéky stačí, že se za ni žadatel zaručí zástavou nemovitosti a že ji bude mít z čeho splácet. A jak budete určitě souhlasit, je to rozumná nabídka. Protože by bylo nešťastné, kdyby měl někdo hodnotný nemovitý majetek a současně musel strádat. Když stačí zástava a může být rázem všechno jinak.