Nezdá se vám bolestné dostačující?


I na těch nejbezpečnějších místech člověku vždycky něco hrozí. Někdy jde o zanedbatelné riziko, někdy je toto větší a někdy třeba i značné, ale vždycky tu toto je. Vždycky se může stát, že se přihodí něco nemilého, a než se člověk naděje, může řešit třeba potíže související s jeho úrazem.

Inu, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, jak se traduje. Každého to může potkat, každému se může stát, že jeho tělesná schránka přijde někde k úhoně. A pak je třeba se odpovídajícím způsobem léčit a snažit se dostat věci do původního stavu. Což ale u vážnějších případů není jenom tak, ba je to nejednou už i nemožné.

lékař a pacient

A co si počít, když dojde k nějakému tomu zranění při dopravní nehodě, pracovním úrazu, úrazu ve škole nebo v nákupním centru a podobně? Pak se člověk nemá jenom snažit dát věci do pořádku a uzdravit se, ale také by měl dosáhnout náležitého odškodnění. Protože mu nejednou náleží třeba bolestné nebo jiný typ odškodnění, které má finančně kompenzovat vzniklou újmu.

Jenže ono to neprobíhá vždy tak hladce, jak bychom si přáli. Často se pojišťovna pokusí to nějak zaonačit, aby nemusela platit víc, než kolik je nezbytně nutné, často tato hledá kdejaký způsob, jak na poškozeném ušetřit. A obvykle se jí to i daří, protože má tolik zkušeností a právníků, kolik si poškozený člověk nemůže dovolit. A ten, kdo dostane třeba i vyslovený pakatel, by se s tím měl smířit.

nabourané auto

Měl? To vlastně rozhodně ne. Protože rezignace tu není na místě. Kdo se s tím smíří, doplácí na to, a to rozhodně není na místě.

A když se tak někdo nedokáže proti pojišťovně prosadit, měl by si sehnat nějakou odbornou pomoc. Nejlépe tu, která se skrývá pod odkazem výše. A která ho určitě nenechá na holičkách. Protože jenom odborníci ví, jak dosáhnout zvýšení takového podhodnoceného odškodnění, jenom ti člověku pomohou, aby pro něj nebylo odškodnění jen další pohromou.