Není to ostuda

Možná vás zaujal její profil na seznamce. Možná jste se poznali přes společné kamarády na Facebooku nebo při hraní online hry. Pokud jste ale svou drahou polovičku poznali nejprve na síti, tak asi víte, že i dnes se na takovéto seznamování někteří dívají skrz prsty. „S kým si to pořád píšeš?“ „Beztak je to nějakej zoufalec“ „Je to celý podezřelý“ „To nevydrží“. No, asi to znáte sami. Přitom na seznámení se na netu není vůbec nic špatného. Žijeme ve zrychlené době, stále více času trávíme o samotě, a naopak roste podíl doby, kterou trávíme online. Na internetu nakupujeme, bavíme se, pracujeme. Není proto divu, že se tam přesouvá i dvoření a vztahy.
západ slunce a polibek
„Kamarádka se na internetu potkala s fakt sexy klukem, a na rande se z něj vyklubal starej dědek.“ Ano, někteří lidé se na internetu skutečně vydávají za někoho jiného. To se ale stává i v normálním, offline světě. Nádherná slečna s krásným úsměvem se může ukázat jako semetrika a onen prošedivělý elegán se vám jaksi zapomene zmínit, že na něj doma čeká žena a tři děti. Online randění s sebou tak nenese větší riziko, než když se seznamujete v baru nebo na party. Naopak, máte zcela kontrolu nad tím, jestli se setkáte, kdy a za jakých podmínek. Nikdo vás v nestřeženém okamžiku nezatáhne do temné uličky nebo na vás nebude celý večer divně zírat.
úsměv na mobil
Internet je také spásou pro introverty, kteří nemají odvahu někoho oslovit v reálném životě. Máte skvělého, milého a vtipného kolegu, ale propadli byste se do země kdybyste ho měli byť jen pozdravit? Obyčejné „ahoj“ na síti může být začátkem něčeho většího. Odpoví? Skvěle, kontakt navázán. Neodpoví? Nevadí, jede se dál. Na internetu je lidí dost, a určitě tam někdo čeká i na vás. A vy už příště budete na dotaz: „jak jste se poznali?“ hrdě odpovídat „na netu.“ Tu historku o rozbitém autě vám beztak nevěří ani rodiče.