Nemusíte být biochemiky, abyste měli krásně čistou vodu v bazénu

Mít na zahradě vlastní malou plovárnu v podobě prostorného bazénu, rozhodně není na škodu. Na druhou stranu, takový bazén potřebuje i pravidelnou držbu, kterou spousta hrdých majitelů zanedbává. Přitom stačí pár minut týdně a bazén se nám odmění krásně čistou a průzračnou vodou. Jen málokdo ovšem ví, že nejenom přes léto, ale i v zimě potřebuje bazénová voda pravidelnou péči. Na jaře, kdy bazén opět otevřeme, nebude potřeba jeho vypouštění, čištění a následné opětovné napouštění. Jak na to?

swimming-pool-2139101_640

Vůbec nezáleží, zda se na vaší zahradě rozjímá bazén zapuštěný v zemi, nadzemní nebo nafukovací. Nezáleží ani na tom, jaká je jeho hloubka nebo velikost. Péči potřebuje každý bazén stejnou. Doba, kdy přijde na řadu poslední koupání, se nezadržitelně blíží a je proto potřeba bazén na nadcházející zimu připravit a zazimovat.

Důkladné zazimování bazénu

Zazimování bazénu se rozhodně nemusíte bát, zvládne to každý a podle přiloženého návodu při koupi bazénu to bude hračka. Zazimování rozhodně neodkládejte a nečekejte na první přízemní mrazíky, které by mohly napuštěný bazén ohrozit. Zazimování bazénu by totiž mělo přijít na řadu mnohem dříve, ideálně v době, kdy ještě noční teploty neklesají pod bod mrazu. Voda v bazénu by měla být dokonale čistá, ještě před zazimováním proto za pomoci vysavače do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac odstraňte ze dna všechny nečistoty, které by mohly kvalitu vody ohrozit.

filtr bazénu

Drobné nečistoty, které vysavač během vysávání rozvíří ve vodě, seberte bazénovou síťkou. I nepatrné částečky se mohou po delší době začít ve vodě rozkládat a vodu kazit.

Ze všech částí, které jsou k bazénu připojeny, odstraňte vodu, ta by mohla v zimě zmrznout a následně vybavení popraskat. Vše nakonec přikryjte kvalitní plachtou. Vystačíte si s obyčejnou, ale mnohem lepší variantu jistě představuje plachta speciálně určená k zazimování.