Nákup sportovního oblečení

Při chladném období je potřeba si zakoupit i teplé oblečení, protože se jistě nechcete venku klepat zimou. Vyplatí se do životnosti investovat.

Nákup sportovního oblečení

Mikina

Pokud nastane větší zima, tak je potřeba oblečení na sebe vrstvit, protože jedině tak dosáhnete požadovaného úspěchu. Základním prvkem při vrstvení je mikina, jenž využijete při více ročních období, a proto se neustále hodí, což ji řadí mezi nejpoužívanější oblečení vůbec. Jakou sportovní mikinu vybrat? Velice důležitý je materiál, přičemž syntetický druh se lépe udržuje a dostatečně zahřeje.

černo-šedá mikina

Naopak přírodní materiál neškodí alergikům, a navíc perfektně hřeje. Nejčastěji se volí merino či bavlna, přičemž zde se můžete těšit opravdu na kvalitní výrobky. Samozřejmě, že záleží, jakou sportovní aktivitu chcete vykonávat. Například při běhu se hodí pružnost, a především odolnost vůči nepříjemnému zápachu potu. Naštěstí výběr na e-shopu je široký, takže si zaručeně vyberete. Pokud chcete, aby přírodní materiály dlouho vydrželi, tak je nechte po aktivitě dobře provětrat, a navíc se nemusí moc často prát, což je jediné plus.

Bunda

U výběru zase záleží na Vašem využívání a aktivitách, ovšem třeba na hory se vyplatí koupit raději dražší oblečení a mít jistotu, že Vám na lyžích či zimních výstupech nebude zima. Vzhledem k tomu, že na horách i v našem období se můžeme setkat se sněžením, tak je určitě vhodné mít dostatečný vodní sloupec, aby bunda v žádném případě nepromokla, protože pak by Vám byla opravdu zima. Co se týče tloušťky bundy, tak zde musíte hodně uvažovat co si vezmete za vrstvu pod i a v čem se budete cítit pohodlně.

černá bunda

U tlustých bund je dobré si pod ně vzít lehčí mikinu, což samozřejmě platí i naopak. V dnešní době se zase prodávají poměrně ve velkém množství péřové bundy, protože ty dosahují dobrých vlastností. Bohužel ve vlhkém prostředí se s tímto přírodním materiálem často vyskytovaly problémy, ovšem dnešní přípravky jim bezpečně zabrání, a proto mají při dobré péči opravdu dlouhou životnost. Pokud chcete mít naprostou jistotu, co se kvality týče, tak s Craft bundou C-strore neuděláte nikdy chybu.