Na tenkém ledě

Byla jsem vždycky takové dítě, které bavily hodně sportovní aktivity. Moc ráda jsem jezdila na kolečkových bruslích. A znáte kolečkové brusle? Samozřejmě, že je to skoro to samé, jako brusle na led. Jenomže si myslím, že kolečkové brusle jsou o mnoho více bezpečnější, než ty klasické brusle na led. Protože na kolečkových bruslích máte jistotu, že se vůbec nikam nepropadnete. Nicméně, ale na bruslích na led se můžete propadnout do vody. Stalo se vám to někdy? Že jste třeba například sportovali na ledě, kde jste se potom propadli. Mně se to naštěstí nestalo. Stalo se to ale bratrovi. Můj mladší bratr měl moc rád sport na ledě. A ze začátku taky hrál hokej se svými kamarády. Asi po roce ho hokej přestal bavit a začal si jezdit jen tak po rybníku po ledě na bruslích. Bohužel to dopadlo tak, že někde byl led opravdu tenký a můj bratr se tam propadl.

Pamatujete na klasické brusle?

Naštěstí tam ale nebyl sám a někdo mu zavolal pomoc. Naštěstí to dopadlo perfektně, protože naštěstí celý rybník měl hloubku pouze jeden metr. Ale i tak můj bratr byl přes noc v nemocnici, protože byl docela dost podchlazený. A od té doby můj bratr sportuje opravdu pečlivě a hlavně bezpečně. Můj bratr si už dává pozor, kde sportuje.

Na ledě se bojím bruslit.

A já abych zůstala u sportu, tak já jezdím pouze na kolečkových bruslích. Z ledu mám strach a respekt. Takže bruslit na ledě? Možná jen na stadionu, tak by byl tento zimní sport bezpečnější. Já bych nechtěla už bruslit na rybníku, mám strach, že bych se taky propadla. Ale nechávám to, tak jak to je. A člověk nezná svůj osud dopředu. Akorát se může člověk z něčeho poučit. A já jsem se poučila s bratrovy chyby, že na tenký led se opravdu nemá vstupovat. Sporty jsem si oblíbila jiné, které jsou podle mě více bezpečnější. Co třeba jóga nebo pilates? Opravdu klidnější sport neznám. A jak sportujete vy?