Mobilní dřevostavba – to je nízkonákladové bydlení

Ceny energií rostou, ceny potravin rostou, ceny pohonných hmot rostou, roste i cena nájemních bytů a díky vysokým cenám ropy budou růst i ceny dalšího zboží, jehož komponenty jsou vyrobené z plastu. Kdo dnes bydlí ve městě v pronajatém bytě, nestačí se divit, jak mu šplhají náklady na bydlení do astronomických výšin.

Prozíraví lidé, kteří lépe používají svou intuici, se již před lety, v období relativní hospodářské konjunktury rozhodli, že ta nebude trvat věčně, a že je čas co nejvíce se osamostatnit a stát se méně závislými na vnějších okolnostech. Doba přitvrdila a ti lidé měli pravdu. Mnozí z nich vám mohou doporučit jít konečně cestou vlastního bydlení a co nejvíce ušetřit na nezbytných výdajích.

květiny na zahradě

Vytápění – máte-li možnost topit dřevem v krbových kamnech, neváhejte, je to stále ten nejlevnější způsob, jak mít doma teplo za rozumnou cenu. Mnoho celoročně obyvatelných mobilních dřevostaveb toto řešení umožňuje.

Zdroj vody – vodné a stočné se vás netýká, máte-li na svém pozemku vlastní studnu. Je to nezanedbatelná výhoda i v situacích, kdy dojde k tzv. blackoutu. Nikomu z vás žádný blackout nepřejeme, ale může se stát, že domácnosti připojené do vodárenské sítě budou bez vody, zatímco s vlastní studnou to vůbec neřešíte.

Plyn – dnes je rozumnější mít plynový sporák na čistý propen, případně na propan-butan, tyto plyny jsou výhřevnější a levnější, než zemní plyn, navíc neplatíte pevnou sazbu za přípojku.

okno na zahradu

Elektřina – jistým řešením je i fotovoltaika na střeše. Mobilní dřevostavba Lavaro House 2 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/lavaro-house-2-nr-19-sprchovy-kout-520/ to umožňuje a vy se pak stáváte ještě více nezávislými na cenách elektřiny, které, jak se zdá, ještě porostou.

Bydlete ve dřevě a se dřevem

Mobilní dům nemusí mít nutně podobu plastové krabice na kolečkách. Dnes se vyrábí špičkové stavby obložené dřevem zvenčí i uvnitř a bydlení se dřevem je něco úplně jiného, než s jinými materiály. Mnoho lidí nedá na dřevo dopustit, dřevo je více osobní, hřejivé a přátelské.