Kultura a lidé

Jak jste na tom vy a nějaká kultura? A máte rádi kulturu anebo raději sedíte doma? Já jsem to měla dříve úplně jinak, než to mám dnes. Navíc dneska jsem zrovna byla na skvělém koncertu, který se opravdu vyvedl a byla jsem velmi ráda, že jsem tam nakonec šla. A musím říct, že i když mi třicet dva let, tak tohle byl můj čtvrtý pořádný koncert. Dříve jsem na to neměla vůbec žádný čas. A ani mě žádná kultura vlastně ani moc nezajímala. Jako dospívající jsem spíš s kamarádkami chodila na diskotéky a různé zábavy. Ale že by mě zajímala nějaká vážná kultura, to tedy ne.

I gastro mě zajímá.

Možná jsem tedy chodila dříve do divadla a do kina. A v divadle jsem byla pouze dvakrát, a to se školou. Ve škole nás učili kulturnímu životu a chtěli, abychom pak v kultuře i dál pokračovali. Sice jak ostatní spolužáci, ale já jsem to asi nesplnila, protože vůbec mě to nelákalo všechno se změnilo, až když jsem si našla svého přítele. Můj přítel měl velmi rád kulturu. Přítel hodně rád často chodil do divadel, na kterých vlastně vyrůstal.

Dodržujete dress code?

Protože jeho maminka pracovala v divadle. Takže je jasné, že můj přítel má k divadlu opravdu vřelý vztah. A já jsem byla docela překvapená, jak mě kultura začala bavit. Myslím si, že na kultuře je něco velmi pozitivního. Spojuje nás s lidmi. A právě díky kultuře mohu poděkovat taky tomu, že díky ní mám spoustu nových přátel. Kultura je tady podle mého názoru důležitá i pro vzdělání lidstva. Vím, že zrovna asi já bych to neměla říkat, když jsme ještě před pěti lety byla skoro analfabet v kultuře. Ale vím, že to byla chyba. A mrzí mě, že jsme se o kulturu nezajímala už dříve, protože nyní mi to chybí. Kultura mě opravdu baví a když tomu přijdete jednou na chuť a pochopíte kouzlo kultury, tak s tím nebudete chtít už přestat. a kulturu potom budete stále vyhledávat, to mi věřte.