Jedinečné a stylové lustry nad jídelní stůl

Není vůbec jednoduché si vybrat lustr nad jídelní stůl. Existuje mnoho kritérií, nad kterými musíme popřemýšlet. Například to může být materiál, cena (i když na ceně by záležet nemělo), velikost, barva, způsob montáže, hmotnost, maximální příkon, ale také může někomu záležet na tvaru. Musíte si vybrat ten nejlepší lustr, jelikož se u jídelního stolu tráví spousty času, ať už při jezení, nebo při hraní nějakých her nebo povídání. Proto se na nějaká ta kritéria spolu podíváme.

lustr nad jídelní stůl

Barva a materiál?

Barva záleží na vás. Ale také záleží například na tom, jaká barva v jídelně u vás převládá nebo jaký materiál. Co se týče hlavně toho materiálu, může to být kov, dřevo, plast, textil, keramika, křišťál nebo i sklo. Barva může být prakticky jakákoliv, od černé, až po zlatou. Pokud tedy máte kuchyň do světlých barev, tak vám tam tmavý lustr moc ladit nebude. Ale pokud si vyberete nějaký světlý, tak i přes jeho barvu velmi vynikne. Co se týče výšky lustru, je důležité, aby se nikdo o něj neporanil. Také se můžete zaměřit na detaily, které daný lustr má. Můžou to být květy, zavěšené křišťály či jiné drobnosti, které lustr překrásně doladí k dokonalosti.

Způsob montáže?

Musíte se také zamyslet, zda chcete závěsné svítidlo, které ze stropu bude viset. Takové lustry mohou být pro někoho nepříjemné, že se o to může bouchnout nebo nějak zavadit. Na výběr je také přisazené ke stropu, které nebude nikomu překážet, nikdo se o něj nebouchne. Nad tímto kritériem je důležité pořádně popřemýšlet. K montáži samozřejmě můžeme počítat i počet žárovek. Rozhodněte se, zda chcete jen jedno žárovkové nebo více žárovkové.

lustr nad jídelní stůl

Cena?

Na ceně záleží podle daných kritérií. Najdete tedy lustry od 40 tisíc Kč, ale také klasické za 490 Kč.

Určitě si sepište vaše požadavky a podle toho si jednoduše vyberete váš vysněný lustr.