Domečky na stromech – dnes už nejen dětská zábava

Jste rádi blízko přírodě a houkání sovy, vůně jehličí a atmosféra lesa ve vás vyvolávají více než příjemné pocity? Měli jste někdy chuť vylézt do koruny nádherné borovice a nejméně týden tam byvakovat?
Máte možnost. Domy na stromech se rozšířili ze sladké Francie až sem k nám a jsou obsazené na týdny dopředu.
Jak to v praxi vypadá? Nejdříve je třeba vybrat kvalitní strom. Takový musí být silný, s širokým kmenem a dobrou stabilitou. Je k tomu potřeba posudek dendrologa, odborníka na stromy.
světlo v lese
Poté se staví domek ze dřeva, který mohou obývat až čtyři lidé a který může mít i terasu. Stavba trvá minimálně měsíc a ty nejlevnější domky přijdou asi na 350 tisíc.
Stavebníci se musí zavěsit na strom, což se také musí samozřejmě napřed naučit. Výsledný efekt ale stojí za to. Ke stavbě vede točité schodiště a vypadá opravdu jako z pohádky o lesním mužíčkovi.
Protože se k domku nepřivádí voda ani elektřina, soulad s přírodou je dokonalý.
Do výšky až osm metrů si vodu sami vynesete. Počítá se tak spíše s kratším pobytem na několik nocí. Úplné poustevnictví se od vás ale také nečeká, v domku je připravena voda, suchý záchod a pod schodištěm bývá i přírodní sprcha.
chata u jezera
 Odříznutí od civilizace je spíš příjemná iluze, domky na stromech se staví u větších hotelů nebo kempů, a když chytíte v noci zánět slepého střeva, přiměřené pomoci se vám určitě dostane.
Ráno je připravená snídaně, nebojte, ne jen pár lesních borůvek, ale pořádná snídaně, která vás zasytí na den plný sportu nebo objevování. Večer se obvykle griluje nebo opékají buřty.
Domečky jsou vhodné pro romantické pobyty ve dvou, menší partu přátel, a samozřejmě zážitek na celý život pro vaše malé dobrodruhy. Když si chcete zahrát na poustevníka sami a psát na stromě třeba román, taky si to určitě užijete.
V jakékoli podobě jsou domky na stromě zajímavé zpestření a možnost posílit civilizací oslabený kontakt s přírodou.