Detektivem na vlastní kůži

                Čato si při sledování vaší oblíbené kriminálky říkate, že byste to zvládli mnohem lépe? Chytáte se za hlavu, když hlavní vyšetřovatel přehlédne důležitou stopu nebo nedokáže složit skládačku případu správně? Tak to máte přímo něco pro Vás! Odložte televizní ovladač či napínavou knihu, přemluvte kamarády a zkuste si, jaké to je octinou se v kůži detektiva, který je posteven před zapeklitý zločin!
detektiv s dýmkou
                Tato hra se k nám dostala z Velké Británie. Oproti originálu je naše pojetí ještě stále jako mimino v plenách, ale o zábavu rozhodně není nouze. Dá se říct, že se jedná o vyšší level únikových místností. Musíte zde totiž zapojit instinkty, inteligenci, vynalézavost, chytrý úsudek a dát na cit.
                Je jen na Vás, jaký typ hry si vybetete. Může se jednat o vraždu, krádež, únos nebo jiný trestný čin. Hry mají také různou tématiku a tak se nedivte, pokud se přesunete do minulosti do dob slavného detektiva Sherlocka Holmese a jeho nejslavnějšího případu Jaka Rozparovače.
                Vše začíná na místě činnu. Zde jste poprvé seznámeni s případem, který máte za úkol co nejrychleji a samozřejmě správně vyřdšit. Jako správný detektiv samozřejmě nejprve provedete ohledání místa činnu a  zajistíte důkazy, které Vás mají nakonec dovést k samotnému pachateli. Tak jednoduché to ale samozřejmě nebude! Během vyšetřování narážíte na falešné důkazy a křivé výpovědi svědků, které mají za úkol svést Vás z cesty. Zkrátka vše se co nejvíce podobá skutečnému vyšetřování. Je jen na Vás a vašem úsudku, jak s důkazy naložíte, a zda nakonec složíte všechny dílky případu správně.
otisk pod lupou
                Doba jedné hry je individuální. Záleží hlavně na šikovnosti skupinky. Může se klidně jednat i o čtyři hodiny. To ja ale stále oproti reálu, kde vyřešení případu trvá i několik měsíců nebo dokonce let, ktátká doba. Nalákali jsme Vás? Tak neváhejte a vydejte se do víru hádanek, vodítek a zvratů.