Čím vším se da zhubnout, aneb jak navýšit svůj kalorický deficit

K tomu abychom mohli dosahovat svých cílů, ať už se jedná o udržení váhy, nebo její redukci, musíme umět pracovat s kalorickým výdejem a příjmem, popřípadě deficitem. O co se jedná? Celý systém kalorií je velmi jednoduchý, a ačkoliv se nedá vždy naprosto přesně na jednotku změřit kolik kalorií jsme spálili, nebo přijali, je tento systém i tak efektivní.fyzická aktivita
Celý princip je založen na porovnání výdaje a příjmu. Pokud za den přijmeme více kalorií, než vydáme, má to za následek nárůst váhy, pokud naopak, způsobíme tím redukci. Samozřejmě se může stát i to, že dlouhodobě dokážeme v průměru přijmout velmi podobné množství kalorií, které za den i spálíme, a tak svou váhu udržujeme na stejné hodnotě. Abychom se nemuseli zbytečně omezovat v příjmu potravy, není nic jednoduššího než navýšit svůj energetický výdej, což jde udělat mnoha způsoby. Řekneme si několik nejjednodušších způsobů.
Sport
První bod Vám pravděpodobně neřekne nic moc nového, je však potřeba ho zmínit. Pokud si najdete pravidelnou aktivitu, která Vás bude bavit, může Vám to velmi pomoci na cestě za vyšším kalorickým výdejem.
Chůze
Chůze je pro tělo ten nejpřirozenější pohyb a je velmi mocným nástrojem pro tvorbu kalorického deficitu. Výhodou chůze je to, že nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Chůze je pro nás samozřejmostí a nepřemýšlíme nad ní jako nad něčím, do čeho bychom se museli nutit, jak to naopak u sportu někdy bývá. Další výhodou chůze je to, že se dá rozložit rovnoměrně do celého dne a není tedy problém nachodit velké množství kroků, aniž byste si to nějak zvlášť uvědomovali.chůze po městě
Úklid
Využijte na plno činností, které tak jako tak stejně musíte provádět. I běžným úklidem můžete svůj kalorický deficit navýšit. Stačí třeba o něco svižněji vysávat. Navýší se Vám tak tepová frekvence a spálíte více kalorií.
Zkuste se zaměřit na větší výdej energie během dne a nebudete litovat!