Baví mě kultura

Je opravdu hodně lidí, kteří mají rádi kulturu. A já patřím samozřejmě mezi ně. Ovšem ale ze začátku to tak nebylo, protože kulturu jsem měla ráda od té doby, co mě k tomu dovedl tehdy můj minulý přítel. Můj přítel totiž příležitostně hrál v divadle a také velice často chodil do kina, takže měl ke kultuře opravdu hodně blízko. A to nemluvím o tom, že jeho starší bratr byl zástupce ředitele v divadle. Takže vlastně jeho celá rodina byla v divadle anebo v kině, takže ke kultuře měli opravdu hodně blízko. Když jsem tohle tehdy asi před deseti lety vyprávěla své mámě a otci, tak mi nevěřili a spíše se mi smáli, protože moje rodina říkala, že kultura je úplně zbytečná, že je to zbytečné vyhazování peněz.

Ráda chodím do divadla a kina.

I když tedy moji rodiče chodili docela často do kina a taky do divadla a taky na různá představení nebo koncerty, ale nikdy do toho by neinvestovali velké peníze, jako třeba například můj tehdejší přítel. A já, abych se přiznala, tak mně kultura opravdu hodně baví a naplňuje mě štěstím. A taky novým poznáním. Vždyť si vezměte, kdyby třeba kultura úplně přestala existovat. Řekněte mi, tak jak by se lidé bavili? Například moje sousedka, ta skoro žije přímo kulturou.

Ráda jezdím za kulturou.

Ona chodí do divadla dvakrát měsíčně a do kina taky velice často chodí. A já jí se svým přítelem závidím, protože můj minulý přítel se se mnou rozešel kvůli tomu, když jsem neměla tolik volného času na to, by chodila stále za kulturou. Nyní mám jiného přítele, kterého kultura vůbec nebere, tak mě to opravdu hodně mrzí, takže závidím těm párům, které si rozumí a chodí oba dva za kulturou. Můj současný přítel chodí maximálně tak rád a nějaké rockové koncerty v Čechách, ale zase já rock moc nemusím, takže se někdy hádáme a myslím si, že kvůli rozdílnému názoru na kulturu nám vztah vůbec dlouho nevydrží. A vím, že mnoho lidí se zajímá o kulturu a další kulturní věci, jenomže mnoho lidí to ani nebaví a já si myslím, že je to velká škoda.