Acai bio prášek jako super potravina

Acai bio prášek je vyroben z acai bobulí, které rostou na palmách v Amazonii, přesněji v brazilských a peruánských oblastech země. Díky tomu, že je toto ovoce kompletně nabyto velikými dávkami výživných látek a antioxidantů, se stalo populární také i v západním světě.  
superpotravina acai
Akai ovoce roste na vysokých palmách Euterpe brazilské. Jsou to třpytivé a vysoce výživné bobule černé barvy. V Brazílii, kde se tyto palmy ve velikém množství pěstují, jsou snad jednou z nejdůležitějších rostlin. Toto ovoce je jednou z hlavních složek pokrmů ve zdejší Brazilské oblasti. Nasbírané plody palmy se zde suší za pomoci mrazu, což přispívá k zachování co nejvyšší kvality produktu a maximální koncentrace výživových hodnot v Acai prášku.
obrázek palmy

Jaké výživové hodnoty vykazuje prášek z acai bobulí?

ü  Ovoce má vysokou hodnotu antioxidantů, kdy má nebývalou schopnost na sebe vázat kyslíkové a volné radikály. Napomáhá tím chránit naše buňky před poškozením.
ü  Obsahuje množství esenciálních mastných kyselin, jako je kyselina linolová a kyselina olejová. Ty jsou schopné snižovat cholesterol v našem těle a napomáhají ke správnému fungování nervového systémů. Naše tělo si tyto kyseliny samo nedokáže vyrobit.
ü  Má vysoký obsah aminokyselin, jako jsou tyrosin, tryptofan, valin, izoleucin, lysin, fenylalanin. Aminokyseliny jsou důležitou látkou pro regeneraci.
ü  Obsahuje fytosteroly, které napomáhají snižovat cholesterol v těle.
ü  Vykazuje vysoký obsah vlákniny, která přispívá k pocitu sytosti.
ü  Prášek je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, z nichž je to například důležitý vitamín A, B1, B2, B3, C, a z minerálů fosfor, vápník a také draslík.
ü  Množství fosforu, který je potřebný pro strukturu zubů, kostí a buněčných membrán.
ü  Množství vápníku, což je základ pro zdravou stavbu kostí a pomáhá při hojení zlomenin.
ü  Množství draslíku, který udržuje rovnováhu vody v těle a napomáhá udržovat krevní tlak.