Skandinávie i teplo jihu v otevřeném interiéru

V současné době jsou velmi populární otevřené a multifunkční prostory, a to v menším i větším bydlení. V posledních pěti letech je velice oblíbený zejména skandinávský styl, který k nám přišel z Dánska společně se pohodovým životním stylem hygge. Na druhou stranu se ale podíváme také na hřejivý jih, který tvoří jeho protiklad, ale přitom je stejně příjemný a pohodlný. Některé prvky mají společné, jako například samonosné schodiště, které se hodí prakticky do každého interiéru.

Obývací pokoj hygge

Skandinávie je poklidná, hřejivá a minimalistická

Severský styl bydlení je založený na jednoduchosti, minimalismu, světlých barvách a čistých liniích, které vám domů přinesou nejen příjemnou atmosféru, ale také funkčnost, čistotu a rovnováhu. Základními barvami je bílá, šedá a krémová barva. Chybět rozhodně nesmí chlupaté koberce, polštáře a teplé deky. Přírodní materiály jsou u nábytku naprostým klíčem.

 

Důležitý je také společenský prostor, protože jednoduše potřebujete místo, kde se budete scházet s rodinou a přáteli. Nejčastějším řešením bude zajisté propojený obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, takže budete moci vařit a zároveň si povídat s lidmi, kteří budou sedět v obývacím pokoji. Součástí nyní bývá také pracovní kout se stolem a počítačem, odkud mohou členové rodiny v klidu pracovat, ale přitom být v kontaktu s ostatními v domácnosti.

Obývák žlutá pohovka

Interiér pro temperamentní duše

V bydlení inspirovaném jihem rozhodně najdete mnohem více barev a jsou ideální pro nespoutané jedince, kteří rádi experimentují a mixují nejrůznější vzory. Populární se stávají také otevřené prostory, které jsou klasicky intimní a uzavřené. Z tohoto důvodu se nyní často propojuje ložnice se šatnou nebo koupelnou. V místnosti můžete najít volně postavenou vanu nebo druhé umyvadlo umístěné například v chodbě. Výrazné barvy jsou vítané a fantazii se zde meze nekladou. Povoleno je vše, co vás jen napadne a v čem se budete cítit dobře.