Můžu předem zjistit, zda dostanu hypotéku?

Asi není člověka, který by netoužil po tom mít vlastní dům či byt. A je to pochopitelné, koneckonců to má značné výhody. Například se nemusíte bát, zda vám majitel nemovitosti prodlouží smlouvu, a máte také mnohem volnější ruku při úpravách vašeho bydliště.

 

Je však také pravdou, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejnižší. Je to dáno jednak tím, že se jedná o žádanou, avšak omezenou komoditu, tak také faktem, že samotná stavba domu není zrovna levnou záležitostí. To však znamená, že běžný člověk si ji může jen stěží dovolit. Nikoliv bez toho, že by několik let šetřil. Pokud mu tedy již jako dítěti rodiče nezaložili stavební spoření, či mu na tento účel nešetřili jiným způsobem, je prakticky bez šance.

 

hypoteka5

 

Naštěstí zde existuje možnost, jak vysněnou nemovitost získat. Je to hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Té je samozřejmě mnoho typů, a je poskytována jak bankami, tak nebankovními společnostmi.

 

To vše zní dobře, avšak při podání žádosti je vždy nutné počítat s tím, že nám nebude schválena. To samozřejmě není nic pěkného. Proto je dobré si předem zjistit, zda dostanu hypotéku fahd.cz, pomocí hypoteční kalkulačky.

 

hypoteka6

 

Tu najdeme na webových stránkách prakticky každé společnosti, ať už bankovní či nebankovní, která hypotéky poskytuje. Zadáme zde některé údaje, jako je cena vybrané nemovitosti, náš měsíční příjem a další, a ona nám řekne, zda na daný typ hypotéky dosáhneme, případně doporučí ten nejvhodnější.

 

Je to rozhodně šikovná věc, která šetří čas jak na straně žadatele, který nemusí pracně shánět veškeré nutné dokumenty, jen aby byl odmítnut, tak i pracovníka dané společnosti, která hypotéky poskytuje. Ten totiž musí vše zpracovat a počkat na výsledek, jen aby se dozvěděl, že žádost byla odmítnuta. A vzhledem k tomu, že má provize pouze ze schválených žádostí, pak je jasné, že i on preferuje, pokud předem tuto kalkulačku použijete. Šetří totiž čas i peníze, a to na obou stranách.